Mute 2007 

Throbbing Gristle - Part Two The Endless NotJest to ostatnie wydawnictwo Throbbing Gristle wygenerowane w oryginalnym składzie. Podobnie jak na ,,D. O. A.'' mamy tu cztery utwory autorskie każdego z artystów wchodzących w skład tej kultowej formacji. Poważne brzmienie albumu wynika ze zrównoważenia ilości zastosowanej elektroniki oraz partii nagranych na tradycyjnych insrumentach. Programowaniem sprzętu, produkcją i masteringiem zajął się, recenzujący aparaturę studyjną na łamach pisma ,,Soundonsound.com'' - Chris Carter.

Od pierwszych sekund słychać że jest to ekstremalna, rozbudowana i urozmaicona, muzyka kreatywnych i znanych na świecie, ale też niewątpliwie dziwnych awangardowych artystów. Kompozycje bazują przeważnie na powtórzeniach beatu, podobnie zresztą jak w typowej elektronicznej muzyce klubowej, którą dość łatwo i po rozsądnej cenie można teraz nabyć na winylach. Nieraz słychać też na tej płycie brzmienia typowe dla klimatów dark ambient, trochę w stylu Lustmord. Można odnieść wrażenie, że pewne struktury z niektórych kompozycji są podobne do tych które są na wydawnictwach IDM z labeli takich jak brytyjski Warp Records lub niemiecki Hymen Records.  

Przekaz jest zawsze u Throbbing Gristle ekstremalny, nieraz ma się wręcz wrażenie że muzyka ta hipnotyzuje słuchacza i przekazuje mu jakieś mroczne i dziwne informacje.

Przypominając sobie ten ciekawy i ważny w szeroko rozumianej kulturze album można sobie przypomnieć ciekawe lata 2005 - 2010, odświeżyć nieco pamięć i przypomnieć sobie to jaką się niegdyś było osobą.

Drumcomputer

www.throbbing-gristle.com

 

Przeczytaj inne materiały powiązane z Throbbing Gristle na industria.org.pl

Throbbing Gristle "Heathen Earth"

Gristleizer w formacie eurorack

Industrial Records prezentuje nową płytę Carter Tutti Void "f(x)"