Re:Mission Entertainment 2021

Fact Pattern to stosunkowo świeża kapela z USA poruszająca się w gatunku industrial metal, industrial rock, electro. Przygodę rozpoczęli w 2010 roku i mają na koncie sporo epek, singli oraz pełnowymiarowy album wydany na winylu i Cd. Muzykę z początków działalności można określić jako mieszankę wpływów Skinny Puppy i Type O Negative. Z czasem jednak styl zespołu ewoluował do bardziej oryginalnej formy.

Założycielem grupy jest Ian Flux; obecnie skład tworzy trzech muzyków: Ian Flux (vocals, guitars, keys, and programming), Jack Lowd (bass, vocals), and Corey Hirsch (drums).

„From Where You're Hiding” to nowa bardzo udana epka, którą wydał label Re: mission entertainment. CD zawiera 7 utworów, w tym dwa remiksy. Wydanie cyfrowe na bandcamp to 5 utworów plus osobne remiksy. Materiał utrzymany jest w stylistyce podobnej do poprzednich publikacji zespołu. Cechuje go jednak większa melodyjność w warstwie muzycznej a zwłaszcza wokalnej. 

Fact Pattern zachwycił mnie od pierwszych sekund nieszablonowym podejściem do syntetycznych dźwięków, metrum rytmów, harmonii, formy muzycznej. Znajdziemy tu wszystko co fani industrialnego metalu kochają a więc masywne partie gitar i basu, mocne rytmy często wzbogacone psychodelicznym metrum lub interesującymi przejściami, przybrudzone elektroniczne brzmienia, sample, syntezatory, ciekawe partie wokalne, sporo chwytliwych lecz nietandetnych melodii, cyberpunkowy, mroczny klimat. Jak twierdzi sam zespół inspiracją do muzyki było kino, kultowy w pewnych kręgach serial z lat 80-tych i 90-tych "True Crime", nauka oraz historia. Melodia miesza się tu z brudem i hałasem; przyjemne rytmy i dźwięki, melodyjny czysty wokal kontrastują z zimną i okrutną atmosferą. Brzmienia przyszłości, które zachwycają lecz napawają niepewnością i mrokiem. Piękna płyta. 

www.fact-pattern.com

www.remissionentertainment.com

Łebski