Planet Mu 2012

Last Step - SleepLast Step to poboczny projekt Aarona Funka z Venetian Snares. Płyta „Sleep” jest interesująca z dwóch powodów. Po pierwsze wszystkie utwory zostały skomponowane według ciekawej koncepcji - późną porą, tuż przed snem, lub w okresach percepcji, kiedy umysł jest na granicy jawy i snu. Po drugie muzykę w całości zagrano na instrumentach analogowych. W rezultacie tych dwóch założeń powstała dziwna, niekiedy ospała, lekko kakofoniczna elektronika.

Brzmienie jest oldschoolowe a styl na tyle niekonwencjonalny, że ciężko przypisać płytę „Sleep” do jakiegoś konkretnego stylu elektroniki. Usłyszeć możemy dźwięki typowe dla automatów TR808 oraz TB303 a także masę przedziwnych brzmień z syntezatorów analogowych. Jest to muzyka , która idealnie pasuje do nośnika jakim jest płyta winylowa. Usłyszymy trochę bitów z analogowych maszyn, mniej lub bardziej acidowy bas, kilka dziwnych brzmień lub prostych melodii brzęczących tu i ówdzie w niewiadomym kierunku i to w zasadzie wszystko. Muzykę odarto ze skwapliwie rzeźbionych ozdobników, skomplikowanych udziwnianych na siłę rytmów. Wyszło to na plus muzyce.

Odczucia podczas słuchania są równie dziwne jak sama koncepcja tej muzyki. Osoby wyczulone na harmonię, melodię, czy relaksacyjny charakter muzyki elektronicznej mogą poczuć dyskomfort lub poirytowanie. Ponieważ często te surowe analogowe dźwięki rozjeżdżają się i nie kiedy wychodzi coś na kształt kociej muzyki. Natomiast jeśli lubicie eksperymenty i niekonwencjonalne koncepcje w muzyce elektronicznej być może na tej płycie znajdziecie coś dla siebie.

Łebski