Caffeine Chamber Recordings 2019

Minęło kilka miesięcy od wypuszczenia  interesującej epki "Blood Vapor" a Nootropic publikuje kolejny materiał o nazwie "Consuming Voltage". Tym razem jest to singiel, na który składają się dwa pięciominutowe elektroniczne kawałki. 

Nootropic to jednoosobowy projekt Dominika Smelta z Seattle. Jest on również odpowiedzialny za takie projekty jak Amphetamine Virus, Solid State, MDS czy Scriptsec. 

Projekt, o którym mam przyjemność pisać to bardziej mroczna elektronika o lekkim zabarwieniu industrialnym. Muzyka Nootronic na przełomie kilku lata ciekawie wyewoluowała z tanecznej mieszanki IDM i odhumanizowanego techno do obecnej formy, która przyznam, bardziej mi pasuje. Jedną z przyczyn, jak podają niektóre strony związane z projektem, była zmiana sprzętu i technik komponowania, nagrywania.

"Consuming Voltage" to krótki singiel. Lecz już pierwszy utwór zasługuje na recenzję. Jest to ciekawa elektronika pełna psychodelicznych analogowych dźwięków. Podstawę stanowi świetny nieszablonowy rytm automatu wzbogacony niskim basowym buczeniem. Mamy tu zarówno proste, przyjemnie zagrane melodyjne partie syntezatora jak również sporą dawkę chaotycznych dźwięków pluskających przypadkowo w przestrzeni, dając ten niesamowity laboratoryjny klimat muzyki elektronicznej. 

Kolejny utwór choć ma podobny elektroniczno eksperymentalny styl, oparty został o miarowo pulsujący, nieco bardziej taneczny bit.

Na uwagę zasługuje świeżość pomysłów i oryginalność muzyki Nootropic. Brzmienie materiału jest bardzo dobre, wyrównane, przestrzenne. Pozbawione jest płaskiego komputerowego soundu czy chamskiego dynamicznego sprasowania dynamiki. "Consuming Voltage" to ciekawa, żywa i pulsująca elektronika.

Singiel doskonale uzupełnia wydaną w maju 35 minutową epkę "Blood Vapor". Materiał tak jak wszystkie pozostałe albumy Nootropic można pobrać ze strony bandcamp za darmo lub po uiszczeniu dowolnej opłaty.

nootropic1.bandcamp.com

Łebski