Artoffact Records 2016

Front Line Assembly - Warmech"WarMech" to kontynuacja muzyki do kultowej gry komputerowej AirMech. Podobnie jak jej poprzednia część, to coś więcej niż muzyka do gry. Ekipa Front Line Assembly docenia swoich słuchaczy i po raz kolejny przygotowała płytę, która równie dobrze może być traktowana jako pełnoprawny longplay z nowoczesną muzyką elektroniczną. Daje sporo przyjemności podczas słuchania i można do niej wracać wielekrotnie. Ponieważ mamy do czynienia z nietypowym wydawnictwem postaram się opisać zarówno muzykę jak i napisać kilka słów o samej grze.

Po sukcesie AirMech Strike dostępnej na platformy sieciowe Steam z poziomu  peceta oraz na konsole XBOX (pod nazwą AirMech Arena), do którego to sukcesu poniekąd przyczyniła się świetna i klimatyczna muzyka Front Line Assembly, studio Carbon Games postanowiło wypuścić kolejną grę kompatybilną z kultowym już AirMech Strike. Nowa gra, tym razem oparta o scenariusz fabularny i konkretne misje, otrzymała tytuł AirMech Wastelands a o muzykę po raz kolejny poproszono doświadczoną grupę z Vancouver.

Poprzednia płyta podobała mi się i słucham jej po dziś dzień z wielką przyjemnością. "Warmech" kontunuuje wysoki poziom, choć w moim odczuciu nie wypada tak mocno jak pierwsza część AirMech. Być może jest tak przez brak zaskoczenia. AriMech swego czasu było czymś nowatorskim i świeżym. Trzeba jednak przyznać, że FLA po raz kolejny wykonali kawał świetnej roboty i na tle dokonań innych artystów z kręgu IDM, dubstep album "Warmech" wypada bardzo dobrze, wręcz imponująco.

Na płycie wiele się dzieje, utwory są dopracowane a realizacja nagrań jest sterylna, dokładna i charakteryzuje się pełnym i nowoczesnym brzemieniem. To elektronika stworzona bez wątpienia w oparciu na najnowsze rozwiązania technologiczne zarówno jeżeli chodzi o sprzęt jak i oprogramowanie. O ile w grze wykorzystano dwa, może trzy utwory, jakieś fragmenty, to na płycie kompaktowej lub winylu (jak ktoś woli) znajdziemy dziesięć konkretnych, rytmicznych utworów, które przeniosą nas w techniczny i zrobotyzowany świat przyszłości. Na "Warmech" podobają mi się zwłaszcza nostalgiczne futurystyczne melodie. Muzyka z "Warmech" równie dobrze mogłaby posłużyć jako soundtrack do filmu science fiction.

Na koniec kilka słów o samej grze. AirMech można określić jako bardzo udany miks rozgrywek typu Cunter Strike i futurystycznego klimatu rodem ze StarCraft. Gra jest dostępna za darmo, choć jest stworzona w ten sposób, że w miarę rozwijania rozgrywki gracze mogą kupić dodatkowy pakiet punktów, za które można w szybszy sposób rozbudować swój arsenał bądź kupić ciekawe gadżety, które wyróżnią naszą postać na tle innych. W grze wcielamy się w postać kierowanego przez bohatera wielkiego robota. który może zarówno walczyć na lądzie jak i w powietrzu. Do wyboru mamy aż sześć tego typu różnych maszyn a każda z nich posiada swoje unikalne zdolności. Oprócz tego budujemy własną armię, która może się składać z różnych jednostek: piechoty, czołgów, dział, jednostek latających, rakiet itp.  Celem gry jest pokonanie przeciwnika poprzez jak najszybsze zdobycie neutralnych posterunków, czyli zajęcie terenu oraz zniszczenie bazy przeciwnika. Gra w "AirMech" łączy zarówno strategię  jak i umiejętności zręcznościowe. O wygranej decyduje głównie dobre opanowanie samej gry i szybkość ale także stosowanie strategii i wymyślanie własnych technik i sposobów. 

Do płyty dołączono kartę z kodem, który po wpisaniu w grze uruchamia dodatkowe funkcje. Otrzymujemy nową postać oraz kilka ciekawych unikalnych jednostek i rzeczy sygnowanych nazwą FLA, np. jednostki piechoty o znajomej nazwie Artificial Soldier. Jest to z pewnością ciekawy i unikalny pakiet na start, który wyróżni gracza wśród innych a także uprzyjemni rozgrywkę.

mindphaser.com - oficjalna strona Front Line Assembly

https://www.carbongames.com/airmech-strike

 

Łebski

 

Przeczytaj artykuł o Front Line Assembly na industria.org.pl

Front Line Assembly - artykuł

 

Przeczytaj inne recenzje Front Line Assembly oraz projektów związanych z tym zespołem na industria.org.pl

Front Line Assembly "Warmech"

Front Line Assembly "Echogenetic"

Front Line Assembly "AirMech" 

Front Line Assmebly "Improvised Electronic Device"

Noise Uunit "Response Frequency"