Cian Orbe 2017

Skretwa - Skretwa

Humanfobia to dwoje awangardowych producentów z Chile - Sabila Orbe oraz Mist Spectra. Ich produkcje, to przeważnie gotycki i bardzo minimalistyczny dark ambient. Jak wynika z pobieżnej eksploracji internetu Humanfobia, pomimo znacznego wkładu w szeroko rozumianą muzykę elektroniczną, ma niezbyt dobrze rozwinięty marketing. To wielka szkoda. Muzyka chilijskiej formacji posiada ciekawy klimat i lampowo zabarwione, przesaturowane, analogowe brzmienie.

,,Adonai'' składa się z dziesięciu utworów utrzymanych w klimatach gotyckiego ambientu - nieraz mam wrażenie iż kompozycje te mogłyby stanowić tło dla jakiegoś horroru w stylu ,,Hidden'' (wersja z lat 1980 -tych). Złowroga aura ,,Adomai'' jest słyszalna już od pierwszych sekund! Potencjalnego odbiorcę zadowala na pewno przyjemne brzmienie tego materiału audio. Dla niektórych to wydawnictwo prawdopodobnie będzie za bardzo gotyckie, przerażające, lub monotonne, ale w tym przejawia się ,,humanistyczna'' inteligencja kompozytorów.

Najlepszy w ich działalności w ogóle jest label - Cian Orbe. Nagrywa dla niego szerokie spektrum awangardowych wykonawców z różnych zakątków naszej planety. Materiały są bardzo dobrze wyselekcjonowane pod kątem styli muzycznych. Przeważnie można wszystko pobierać za darmo, a jest tam w czym wybierać jeśli ograniczymy się do dark ambientu, czy postindustrialu. Humanfobia udostępnia wszyskie chyba swoje płyty w formacie digital (nawet te wydane wcześniej w innych labelach). Uważam że warto pobrać choćby niektóre albumy formacji. Jeśli chodzi o ,,Adonai'' ... to praktycznie nie mam się tu do czego doczepić - lubię takie sonorystyczne klimaty. Ta muzyka posiada głębię, mrok, nie jest ani masywna, ani przeładowana rytmami - i to są jej największe atuty. Polecam to jako lekarstwo dla wrażliwej, humanistycznej psychiki ... ,,Adonai" może być dodatkiem miłego spędzania mroźnych, zimowych wieczorów w domowych pieleszach ... Czekam na nowe wydawnictwa tego arcyciekawego projektu, w którym, tak jak w porządnej przemysłowej kapeli, udziela się niewiasta (i to jaka urodziwa).

https://humanfobia.jimdo.com/cian-orbe-netlabel 

 

Drumcomputer (Sokil)