My Hands Music 2011

accomplice affair - cienieAccomplice Affair to polski projekt ambientowy. Produkcje formacji posiadają efektowne i pozbawione rytmu klastery brzmień syntezatorowych oraz partie elektrycznych gitar przepuszczanych przez rozmaicie skonfigurowane efekty modulacyjne i przestery. Jak do tej pory ukazało się siedem albumów Accomplice Affair. Osobą odpowiedzialną za produkcje oraz modele i procesy jest Przemysław Rychlik.

Z uwagi na fakt że twórczość projektu jest połączeniem idei charakterystycznych dla dwóch stylistyk, dark ambientu oraz post rocka, z jednej strony mamy tu stosowane tylko najbardziej typowe pomysły zaś z drugiej mariaż który dla wielbicieli obu nurtów może być niewystarczający brzmieniowo. Opuszczając jednak te terminy i spoglądając na te konstrukcje widzimy że są one łakomym kąskiem dla każdego szanującego się kolekcjonera wydawnictw z muzyką eksperymentalną. 

,,Cienie'' to album zarejestrowany i zmiksowany w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2010 roku. Personel sesji studyjnej obejmował:

  • Przemysława Rychlika: gitary, sample, głosy;
  • Marka Styczyńskiego (z Karpat Magicznych): cytra, fidola.

Mastering nagrań został wykonany przez Marcina Mikulskiego. Wyciszających płyt podobnych do omawianego wydawnictwa dobrze jest słuchać na słuchawkach po przyjściu do domu z miejsca swoich obowiązków. O mieszance takiej jak ta jest trudno pisać, najlepiej posłuchać jej samemu. Jako materia niemal zupełnie pozbawiona rytmu ,,Cienie'' to dość intelektualna propozycja. 

Albumów w podobnym dark ambientowym i niepokojącym klimacie wychodzi ostatnio dość sporo. Nurt chyba został już nieco wyeksploatowany. Wciąż jednak są do zdobycia najnowsze biblioteki ambientowe barw dla samplerów. 

Na uwagę zasługuje książeczka opisywanego wydawnictwa w której są interesujące wiersze Tadeusza Micińskiego. Szata graficzna jest skromna ale dość dobrze pasuje do muzyki. 

,,Cienie'' to  płyta dobra do relaksu, planowania działań lub medytacji. Są na niej nowe idee. Mroczne barwy mogą zachwycić niejednego zwolennika post industrialnych kompozycji.

Accomplice Affair na facebooku

Drumcomputer