10CD Bound Book: Blistered Bags of Fodder Swaying
from Controlled Bleeding"Blistered Bags of Fodder Swaying" - taki tytuł nosi najnowsze wydawnictwo Controlled Bleeding. Jest to box zawierający 10 płyt CD z okresu 1985 - 1988. Płyty opakowano w lśniące kolorami pudełko o wymiarach boxu na płyty winylowe a także 24 stronicową książkę zawierającą reprodukcje oryginalnych okładek płyt w dużym winylowym formacie a także esej Paula Lemosa - założyciela zespołu.

Dziesięciopłytowy materiał wydany przez Artoffact Records został specjalnie na tę okazję odrestaurowany i zremasterowany. Album "Death in the Cameroon" był do tej pory wydany jedynie w formie kasety, podobnie krążek "Headcrack" nigdy nie był opublikowany w formie CD, jego oryginalne wydanie to płyta winylowa. Na deser dodano dwa poboczne projekty związane z Controlled Bleeding: jednorazowy industrialny projekt "The Art Barbeque" z 1985 roku oraz kolaborację Lemos / Papa "Music For Stolen Icon" z 1986 roku.

Lata 1985 - 1988 były najbardziej intensywnym i owocnym okresem w historii zespołu. Na przełomie trzech do czterech lat Paul Lemos wraz z pozostałymi muzykami Joe Papa oraz Chris Moriarty wydali łącznie 13 albumów i 3 splity eksplorując różne gatunki muzyczne takie jak noise, industrial, tribal music, gothic, ethereal, ambient. Współpracowali z takimi wytwórniami jak Dossier, Sub Rosa, czy Wax Trax.

 

CD Contents:

 

1. Death in the Cameroon

2. The Art Barbeque "Feet Hacked Rails"

3. Headcrack

4. Between Tides

5. Curd

6. Core

7. Paul Lemos & Joe Papa "Music for Stolen Icon"

8. Music For the Scourging Ground

9. Music For Gilded Chamber

10. Songs From the Drain 

 

Jeszcze w tym roku latem światło dzienne ujrzą limitowane wydawnictwa Controlled Bleeding z materiałem koncertowym.

 

controlledbleeding.bandcamp.com