Alternative Night Punk Fest: Moskwa / Agressiva69 / Human Rights

08.02.2020. klub RockOut, Dąbrowa Górnicza

Moskwa  ( punk/hardcore - Łódź )

Klasyka punka - zespół, który powstał w 1983 roku w Łodzi. Zaliczany jest do kanonu obowiązkowego punkowej jazdy i nazywany legendą. Zagrał setki koncertów zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Najlepsza wizytówka rodzimej sceny hardcore/punk. Czysta energetyczna i porywająca dawka muzyki w najlepszym wydaniu, połączona z ostrymi i poruszającymi aktualne tematy, osobistymi tekstami daje mieszankę wybuchową i doskonale sprawdza się na żywo. Kto nie widział Moskwy na żywo niech żałuje i szybko nadrobi zaległość. Bo właśnie za to najbardziej ceni się ten zespół - za jego koncertową furię.

W tym roku zespół wydał nowy album "XXI wiek" z premierowym materiałem i ponownie wyruszył w trasę koncertową grając kilkadziesiąt koncertów w różnych częściach świata.

https://www.facebook.com/MoskwaPunk

 

Agressiva 69 ( industrial - Kraków / Łódź )

Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina” został wydany w 1992 roku przez SPV Poland. Występowała na największych scenach w Polsce i  Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy)  wzięły udział w  nagraniach wydanego w 2005 roku albumu “In”, uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy. Agressiva 69 pozostaje jedyną w Polsce grupą grającą tego rodzaju muzykę. I choć trudno jednoznacznie zdefiniować rodzaj muzyki jaki wykonują, Agressiva nigdy nie zapomina o swoich korzeniach.

Obecnie grupę tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul. 

https://www.facebook.com/Agressiva69/

 

HUMAN RIGHTS  ( hardcore/punk - Wa-wa )

Human Rights to hardcore-punk'owa załoga z Warszawy. Dzika, energetyczna muzyka oraz bezpośrednie teksty wynikające z irytacji na coraz bardziej nachalne próby manipulacji naszym życiem, powszechne szczucie jednych ludzi na innych, tylko ze względu na odmienności, różnice płci, poglądów, wyznaniowe czy narodowościowe. Jest więc ogień, jest trochę melodii i wpadające w ucho refreny mówiące o wolność, szacunku, współczuciu, tolerancji - czyli o tym wszystkim o czym coraz częściej zapominamy przygniatani brutalną i zakłamaną rzeczywistością, manipulowani politycznymi hasłami, obietnicami i łgarstwami.

Zespół zadebiutował w 2017 roku dobrze przyjętym albumem CD “Human Rights”. W 2019 roku ukazała się jego druga płyta CD "Sprzeciwu Głos". 

https://humanrightsband.wixsite.com/humanrights

https://www.facebook.com/HumanRightsBand/

 

Termin: 08.02.2020., godz. 20:00

Miejsce: ROCK OUT, Sobieskiego 31, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Strona www: strona wydarzenia na fb