Kollaps (AUS), Vilgoć (PL), Bang-utot (PL), R-1 (PL) 

Data: 07.09.2019., godz.: 20:00 

Miejsce: D.K. Luksus, Ul. Wita Stwosza 16, 50-148 Wrocław

 

Golden Teeth Booking prezentuje:

 

Kollaps (AUS)  

Vilgoć (PL) 

Bang-utot (PL) 

R-1 (PL)

 

KOLLAPS

Kto widział tych Australijczyków na żywo, to wie, czego oczekiwać - ekstremalnych i ciężkich dźwięków, nieprzewidywalnych zachowań muzyków i sporej dawki wrażeń granicznych. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że ich występy nie pozostawiają nikogo obojętnym. Masywna ściana zorganizowanego hałasu generowana przez trzyosobowy zespół (perkusja, bass i wokal) plus adekwatna doza elektroniki są w stanie wytworzyć katarktyczne jakości. Zespół wydał w 2017 roku album "Sibling Lovers", który został z entuzjazmem przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Kilka skojarzeń muzycznych: najwcześniejsze Swans, Controlled Bleeeding czy Test Dept - to chyba wystarczy za rekomendację. W zeszłym roku grupa podpisała kontrakt ze słynną wytwórnią Cold Spring Records, czego wynikiem jest ich najnowsza, wydana w maju płyta "Mechanical Christ". 

 

VILGOĆ

Vilgoć jest projektem, który stara się zamknąć emocje w statycznej i radykalnej formule dźwiękowej. Vilgoć to deprywacja hałasem - bo Vilgoć to dotyk. I ucieczka w ciemność. Dlatego Projekt Vilgoć jest wycofaniem w świat własnych ograniczeń. Ograniczeń, które zniekształcają dźwiękiem wszystko.

Vilgoć na fb

 

BANG-UTOT

Ciemne etniczne i plemienne rytmy połączone z ciężkimi dubami, od których wieje syberyjskim chłodem. Improwizowane surrealistyczne kolaże dźwiękowe wymieszane na dadaistyczną modłę z zaskakującymi samplami. Powolne industrialne bity na tle gęstych elektronicznych faktur. To wszystko jest próbą dźwiękowego oddania dziwnych, często niewyjaśnionych fenomenów ludzkich zachowań, zwanych przez antropologów medycznych „zespołami uwarunkowanymi kulturowo”, które występują tylko i wyłącznie na danym obszarze geograficznym i w obrębie jednej, określonej kultury. Tak najprościej można opisać ideę stojącą za Bang-utot – nowym muzycznym przedsięwzięciem Rafała Jęczmyka, znanego też z projektu Emma Zunz. 

 

Bang-utot na soundcloud

Bang-utot na fb

 

R-1

R-1 – dwuosobowy projekt z Wrocławia, którego działalność muzyczną można określić używając terminów oscylujących pomiędzy noise i industrial, choć przez muzyków nie do końca sklasyfikowanych. Projekt R-1 debiutował na festiwalu Defibrylator 4 (2014 r.), podczas którego zaprezentował materiał oparty na samplach i brzmieniowych tłach wyzwolonych z urządzeń elektronicznych i nie tylko.

 

R-1 na fb

 

Wjazd: 20 PLN